top of page
Jarmila.jpg

Jarmila Voženílková

Jógová terapie

Ostrava

Email:

V PROGRAMU

Den 26.4. 2024 (Pátek)

Čas 14:00-15:15

Sál Shiva Shala (Brick House)

Lekce Jógová terapie: Lehkost tělu i mysli

o Jarmile

"Vystudovala jsem speciální pedagogiku a mnoho let jsem se věnovala výchově a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. 

V roce 1999 jsem absolvovala výcvik v krizové intervenci a řadu let jsem působila nejdříve jako konzultant na Lince bezpečí v Praze a poté na Krizovém centru v Kutné Hoře v oblasti krizové intervence a péče o lidi s psychickým traumatem. 

V roce 2000 jsem dokončila zkouškou a závěrečnou odbornou prací tříleté studium na Psychoterapeutické fakultě v Praze. 

K astrologii mě přivedlo v roce 1996 náhodné setkání s panem astrologem Sládečkem z Ostravy. Díky němu jsem se do astrologie zamilovala a dvouleté studium humanistické astrologie jsem pak absolvovala v astrologické škole pana Pavla Turnovského v Praze. Dlouhodobě jsem pak publikovala v časopise Astro a pravidelně jsem se účastnila Astrovíkendů v Praze. Největším obohacením ovšem byly a stále jsou konzultace s mými klienty nad jejich horoskopem zrození. 

V Kutné Hoře jsem si v té době otevřela svoji soukromou psychoastrologickou poradnu. 

V roce 2005 jsem se z Kutné Hory vrátila zpátky do rodné Ostravy a tady jsem se začala více věnovat józe. Byla to možná náhoda nebo podvědomé přání, ale stále více mě to vedlo nejenom k jógové praxi, ale také k dalšímu vzdělávání v oblasti jógové terapie. 

V lednu 2008 jsem absolvovala rekvalifikační kurz Body and Mind a stala jsem se lektorkou powerjógy. Pět roků jsem pak vedla lekce powerjógy v Aerobic studiu v Ostravě. 

Stále větší zájem o filozofii a praktikování jógy mě přivedl do jižní Indie. Pod vedením mého indického učitele Harilalji Acharya a jeho ženy Meery Karanath jsem v lednu a v únoru 2011 úspěšně absolvovala kurz jógové terapie a obdržela certifikát Yoga Therapy Instructor – Certified by Yoga Alliance International, Arshayoga. 

Kromě toho – Indii jsem si velmi zamilovala a od roku 2011 se tam pravidelně vracím. Za jógou, za cestováním a poznáváním. 

V roce 2013 jsem absolvovala v Praze certifikovaný učitelský kurz krásné a léčivé yin yogy pod laskavým vedením učitele Sebastiana Pucelle. Otevřel se mi svět meridiánů a vědomé práce s tělem. Tuto krásnou podobu jógy jsem si zamilovala a také jsem s velkou radostí otevřela první kurz yin yogy v Ostravě. 

V roce 2013 jsem přijala nabídku vzdělávací agentury Argent a začala školit a vést certifikované kurzy pro pedagogy předškolních a školních zařízení v oboru Jóga pro děti. 

Následovala spousta akcí, lekcí a kurzů s milými a pozornými žáky jógy a také se vytvořil prostor pro nová sebevzdělávání v podobě zajímavých seminářů a přednášek. 

V lednu 2014 jsem s radostí otevřela svoje vlastní jógové studio Satori, kde sedm roků probíhaly pravidelné lekce jógy, zajímavé semináře a také milá setkání na jógových pobytech. 

V roce 2019 jsem začala studovat obor jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu na UK v Praze. Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale studium mě zklamalo. 

V současné době a v současné situaci jsem se začala překvapivě věnovat technické profesi, ale stále s láskou a nadšením vedu oblíbené lekce jógy a poskytuji astrologické poradenství."

bottom of page