top of page
DSC_0254.jpg

Andrea Trsová

Jin jóga

Brno

IG:

V PROGRAMU

Den: Sobota 27.4.2024

Čas: 12.15 - 13.15

Sál: Shakti Shala

Lekce: Jarní Jin Jóga

o Andree

"Hodiny jógy jsem, asi jako mnoho ostatních, začala vyhledávat, když mě navzdory velmi mladému věku začala bolet záda. Svou první lekci jsem tak zažila před 22 lety. Vzpomínám si, že mi přišla fascinující, paní lektorka mluvila o věcech, ze kterých mi šla hlava kolem, a lekci zakončila tradiční sekvencí svíčka-pluh-ryba, při které jsem si říkala, že tohle přece není fyzicky dost dobře možné. Čas plynul a k józe jsem se často vracela, ale až rok 2014 přinesl velký zlom a já jsem se jí začala věnovat naplno. To už jsem chápala, že tehdejší sekvence je nejen možná, ale i úžasná. Jóga mi natolik změnila život, že jsem se během pár let rozhodla, že už bez ní nemůžu být a potřebuji ji sdílet. V roce 2018 jsem odjela do Nepálu a udělala si lektorský výcvik, který jsem později pro jistotu absolvovala i v ČR. Ihned jsem začala učit, ale hodně jsem se hledala. Co člověk dělá sám, není nutně to, co chce, či může, sdílet s ostatními.

 

Prošla jsem tak hot jógou, všemi možnými formami power jógy, i klasickou hatha jógou (kterou pořád miluji). Stejně jako příroda funguje v cyklech, i u mě se kruh z mého mládí uzavřel a já jsem najednou začala učit víc a víc hodin orientovaných na bolest zad, která mě poprvé k józe přivedla, a vzdělávat se v oblasti jógové terapie, fyzioterapie a funkčního pohybu.

 

S přibývající lektorskou praxí jsem začala mnohem více pozorovat, jak jsme my a svět kolem nás jangoví a jak moc potřebujeme zastavení, uvolnění, rozjímání a zpomalení. A tak ke mně přišla jin jóga. Jin jóga mi dává smysl a bod k ukotvení se ve světě, který je neuvěřitelně rychlý a neustále se mění. Otevírá prostor ke klidnému nádechu a výdechu. Učí mě empatii vůči sobě samé i ostatním. Přináší mi místo k odevzdání se a ke studiu mého vnitřního světa."

bottom of page