top of page
holfikphoto.yogastudioC-123.png

Kateřina Rojková

Dech koření života

Brno

Web:

V PROGRAMU

Den 27.4. 2024 (Sobota)

Čas  10:30-11:45

Sál  Shiva Shala (Brick House)

Lekce Radost ze zaklánění

o Katce

"Jóga mne jako dobrý přítel provází životem více než 22 let. Posledních 15 let tyto zkušenosti sdílím s lidmi, kteří navštěvují moje lekce, workshopy a retreaty. Inspiraci čerpám z mnoha různých zdrojů. Pevným základem bylo studium na MU v oboru religionistiky se zaměřením na východní kultury (tj. hinduismus, buddhismus), a pak dlouhodobé pobyty v indických ášramech, kde jsem čerpala filozofické základy a autenticitu indického přístupu k jógovému životu. V průběhu let jsem měla možnost praktikovat či pobývat v přítomnosti výborných učitelů a učitelek, jak indických, tak evropských, a jsem za to velmi vděčná.

 

V mé vlastní praxi mne zajímá laskavost vůči sobě, praktičnost, dech a meditativnost a odlehčenost. Mně osobně vede jóga k přítomnému okamžiku, zkvalitňuje moje vnitřní prožitky světa a reality, zjemňuje a dává velkou životní radost a optimismus.

Zkušenost se stále proměňuje, i já dnes učím úplně jinak než dříve, už se tolik nedržím pevně daných sekvencí aštanga vinjásy. Jako nejdůležitější vnímám dobrý vnitřní pocit, který mám po praxi já, a se kterým člověk odchází z mých lekcí. Lekce proto skládám podle individuálních potřeb každého, kdo přijde, nebo navštíví workshop. Hlavní nití, která se proplétá tím, co chci ostatním předat, je laskavost vůči vlastnímu tělu, individuální přístup, dech a práce s hlubokými svaly. Ať už se věnujeme posílení břišních svalů, záklonovým pozicím nebo inverzím."

bottom of page