top of page
IMG_3161.jpg

Bc. et MA, Lenka Knag, PhD (cand.)

Jivamukti jóga, Psychologie

Ostrava/New York

Email:

Web: 

V PROGRAMU

Den

Čas

Sál

Lekce

o Lence

Už jako malou mě zajímaly existenční otázky a pravidelně jsem jimi oblažovala svou rodinu. Vybavuji si, že jsem v osmi z vnitřního pnutí a existenciální krize babičce na chatě pozvracela polštář. Jako náctiletá jsem odjela za oceán a už zůstala. Po letech plácání se ve vzduchoprázdnu a hledání “něčeho”, co by mi dávalo smysl, jsem přišla v New Yorku k józe. Začalo to Jivamukti jógou, mou jógovou rodinou, která mě postupně seznámila s principy jógové filozofie a která mi fyzické cvičení umožnila vnímat jako duchovní nástroj a lekci jógy chápat jako obřad, modlitbu. V r. 2008 jsem se stala certifikovanou lektorkou Jivamukti jógy a toužila se o všechno tohle nové podělit. Více než dekádu vedla jógové studio Pranava v Ostravě, založila jsem a nyní organizuju a produkuji s Iris, která po mě láskyplně přebrala péči o studio, jarní Yoga&Dance Spring Festival Ostrava, občas školím budoucí a stávající učitele jógy (a dalších oborů) ve škole jógy Bhavasya

 

Vystudovala jsem  psychologii a nyní jsem na doktorandském studiu Transpersonální (duchovní) psychologie. Mezitím jsem přivedla na svět tři malé buddhy, mazala jim chleby do školy a s americkým manželem vedla nekonečné debaty o tom, kde budeme žít. Ostrava je moje láska, můj domov. Vždy mě táhlo k práci s lidmi, k filozofii, ke spiritualitě, ke změněným stavům vědomí, a tak se jako psycholožka věnuji psychotraumatologii a nyní psychedeliky asistované psychoterapii, body-mind a holistické psychologii. Jógu chápu především jako cestu k sobě, k poznání, k začlenění vhledů a mystických stavů do každodenního života a taky jako životní styl, který nabízí nejen pružnost a flexibilitu těla, ale také stabilitu, ukotvení, svobodu a radost. 

 

Lekce v programu: Změněné stavy vědomí 

Ač introvert trpící trémou před publikem, tak na festivalu nabídnu skromnou přednášku o rozšířených stavech vědomí. Ty lze zažít různými způsoby od meditace, jógy, hladovění přes porod až po psychedelika, otázkou je co s tím, jak to ustát a přenést do běžného života. Pokud Vás to zajímá, přijďte si poslechnout v pátek na festival. 

bottom of page