top of page
IMG_0504_resize.jpg

Tereza Šenková

-

Praha

V PROGRAMU

Den 28.4. 2024 (Neděle)

Čas 9:15-10:15

Sál Shakti Shala (FUTUREum)

Lekce Bikram Variation Class - s Vlastimilem Víchou

o Tereze

Pochází z Moravy, studovala v Olomouci anglické gymnázium a vedle toho tančila. Studovala Akademii muzických umění v Praze, obor taneční pedagogika a paralelně žila v Paříži, kde studovala současný tanec, podílela se na spoustě "contemporary" projektů a také vystupovala ve světovém kabaretu Moulin Rouge.

K Bikram Yoze se dostala, jako mnoho jiných vrcholových sportovců, až když hledala rekondiční doplněk pohybu pro svoje přetažené tělo. Později se stala Bikram Yoga ideální formou rehabilitace po operacích obou kyčlí, díky které se velmi rychle zotavila, dostala zpět do formy a také na scénu.

Od té doby bylo denní praktikování nutností a závislostí v dobrém slova smyslu, jako když si každý den musíte čistit zuby, abyste neztráceli nadmíru času návštěvami u zubaře. Dalším poznatkem při pravidelném cvičení bylo, že chronické blokády jednosměrně zatížených spodních zad začaly ustupovat, až zmizely úplně. Neustálé vracející se ústřely v krční páteři najednou byly jen mírnou bolestí za krkem a náchylnost k nachlazením a angínám ze dne na den odešla. Intenzita 90 minutového komplexního cvičení v teple pomalu nahradila intenzitu prožitku na scéně. Tanec se pomalu stal dynamický doplňkem ke každodennímu praktikování statického programu poloh střídajících se ve velmi dynamickém pořadí za účasti vědomé kontroly pohybu.

Toto kardiovaskulární cvičení v teple, zakládající se na dokonalém prokrvení všech systémů a detoxikace ji přesvědčilo do takové míry, že se v roce 2006 spolu se svým mužem přestěhovala zpět do Prahy a otevřela Bikram Yoga Prague studio.

Dnes stále učí, vychovává svoji malou dceru a spolu s teamem svých instruktorů se snaží, aby i přes rozmanitost jejich charakterů, úrovní, těl a mentalit předávali Bikram Yogu jako ustálenou a neměnnou formu fyzické jogy na celosvětovém pozadí. Ta totiž už po desetiletí svoje studenty - začátečníky i pokročilé obdarovává svými blahodárnými výsledky.

ABOUT TEREZA

Tereza is a former contemporary dancer who performed at the Moulin Rouge in Paris. She has a Bachelor's degree in pedagogy and methodology of movement and dance from Academy Of Performing Arts in Prague. After numerous hip surgeries on broken cartilage, she ended up having her hip replaced. In 2005, she became a certified Bikram Yoga teacher, taught in Paris, then chose to bring Bikram Yoga to Prague, Czech Republic, where she currently owns two successful Bikram Yoga schools.

Tereza has organized many national and European championships. She is the Head of the technical committee of IYSF and leads the work on the posture guidelines. Currently Tereza focuses on the work on the educational structure (academy) of IYSF for teachers, coaches, judges and athletes. Her main goal is to help spread awareness of yoga as a sport by adding intermediate classes (yoga sport classes) and advanced methodical coaching (yoga skill classes) to the schedule of hot yoga schools which already have strong beginners’ classes.

By doing that we maintain the same culture and yoga tradition within our studios and bring in young people. We draw the attention of kids towards yoga sport competition, because skill classes are fun, and we also offer the other sport clubs kids ideal therapeutic compensation for their sport routines.

bottom of page