top of page
Jitka.jpg

MUDr. Jitka Bardon Záthurecká

Léčení zvukem- Hlas jako nástroj k sebepoznávání

Ostrava

FB:

V PROGRAMU

Den: Sobota 27.4.2024

Čas: 15.00 - 16.15

Sál: Karma Shala (Futureum)

Lekce: Hlas jako nástroj k sebepoznání  - interaktivní seminář

o Jitce

"Téma sebepoznávání se prolíná celým mým životem. Patří k němu vnitřní radostný vztah k józe, se kterou jsem se setkávala již na studiích medicíny a mnohokrát se k ní opět vracela. Společně s jógou přišly otázky a odpovědi týkající se základních životních pravd. Tento proces pokračuje a připomíná velkou barevnou řeku plnou pohybu, zvuků, tónů, klidu a ticha, které v sobě obsahuje všechny tóny.

 

Ke každodenní práci s klienty v rámci klasické medicíny se postupně přidávaly zkušenosti s alternativními způsoby léčby - Dornova metoda (lektoři J. Púry a Z. Prouzová), SM systém (Bc. R. Škrabalová), Reflexní terapie (P. Vlček), Kurz tibetské medicíny (Ladakh 2019) a v posledních letech také Léčení zvukem a práce s hlasem, jako mocným prostředkem k nalezení a léčení sebe sama i druhých (německý lektor K. Grunick a brazilská lektorka Komala de Amorim). Kouzlu, síle a současně úžasné jemnosti a barevnosti hlasu, který je pro každého zcela individuální, se věnuji s velkou radostí a nadšením."

MUDr. Jitka Bardon-Záthurecká se věnuje anesteziologii, kromě anesteziologie má atestace z Léčby bolesti a paliativní medicíny. Na KARIM pracuje již 33 rokem. Věnuje se také porodní analgezii a pooperační bolesti (tým Acute Pain Service). Organizuje v Ostravě lékařský kongres o bolesti - Colors of Pain. 

bottom of page