top of page
0.jpg

Markéta Faustová

Prana Flow yoga, Ecstatic Yoga

Praha

Web:

V PROGRAMU

Den

Čas

Sál

Lekce

O Markétě

Markéta Faustová učí jógu víc než třináct let. Za svou hlavní učitelku považuje Shivu Reu, zakladatelku Prana Flow Jogy. Krom výcviku Prana Flow Yogy prošla řady jinými - power jóga, tantra jóga, fasciální jóga, dotekové, pohybové, hlasové, rituální semináře a výcviky. Ve svých lekcích se zaměřuje na nalezení uvolnění, autentického pohybu, objevení flexibility, fluidity, jemnosti i síly. Propojuje pohyb s dechem a jakýmkoli způsobem, který se právě nabídne, otvírá cestu k sobě, do klidu a porozumění, do extáze i divokosti. Jejím heslem je Dream big, Fly high, Land happy.

 

Na festivalu se Markéta, spolu s DJ Jobbi Tao, představí ve dvou lekcích:

Ecstatic Yoga

 

Jóga s hudbou a taneční extází. Speciální lekce pro ty, kdo milují jógu, tanec, skvělou hudbu a jejich vzájemnost.

Napojíme se na rytmus a energii hudby a společně proplujeme až do extáze pomocí plynutí ásán a dechu v józe. Prožijeme radost z pohybu v hudební vlně, která nás strhne společně se silou skupiny. Kdo říká, že jóga a tanec nejdou dohromady?

Ecstatic Dance

 

Ecstatic Dance, vědomý tanec nebo vědomá taneční párty je koncept spontánního tance bez drog a alkoholu. Tento druh tance je založen na intuitivním a svobodném pohybu zbaveného všech představ, jak by měl tanec vypadat. Ecstatic Dance je ve své podstatě taneční ceremonie, která se odehrává v bezpečném prostředí podobně naladěných lidí, mezi nimiž se můžeme zcela uvolnit a projevit sebe sama. Beze slov, pouze pohybem. Pečlivě vybraná a mixovaná hudba jednoduše vyzývá k tomu, nechat se unést hudební vlnou od klidu k extázi a zpět; a přitom si skrze tanec plně užít své tělo.

bottom of page